بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان
هم‌اکنون 43 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مهدویت در آیات وحی رنگی که نظر اولیاء‌الله را جلب می‌کند

بهترين رنگ آن است كه صفا و بقا داشته و نظر اولياى خدا را به خود جلب كند. همرنگ با فطرت و منطق بوده، مشترى آن خدا، و بهاى آن بهشت باشد. همه‌رنگ‌ها پاك مى‌شوند، قبيله، نژاد و نسب، دير يا زود از بين مى‌روند.
ماه مبارک رمضان به عنوان بهار قرآن بهترین فرصت است برای منتظران تا با تامل در آیات وحی، رسالت منتظرانه خود را بشناسند. از این رو، خبرگزاری شبستان در سلسله مطالبی به قلم حجت الاسلام والمسلمین «محمدرضا نصوری»، معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت و معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد به آموزه های منتظرانه برخی از آیات می پردازیم

«وَدُّوا لَوْ تُدْهِنُ فَيُدْهِنُونَ؛ دوست دارند نرمی كنی تا نرمی كنند».
در اسلام گرچه به «رفق» و «مدارا» با مردم سفارش شده، اما «مداهنه» را امری مذموم و ناپسند می داند. «مداهنه» به معنی آن است که انسان، منکر و ناپسندی را از کسی مشاهده کند، و در حالی که قادر بر رفع آن است، اما به خاطر رعایت جانب مرتکب شونده، یا به علت کم مبالاتی و سستی در کار دین، متعرّض او نشده و او را از این کار منع نمی کند.
متأسفانه در جامعه امروز عده ای به خاطر کسب موقعیت و مقام، مداهنه کرده و بخشی از اصول اسلام را نادیده می گیرند در حالی که مداهنه جایز نیست و مهم این است که اصول و مبانی فدا نشود.
چنان که امیرالمومنین(ع) علی(ع) به خاطر کسب موقعیت و مقام حاضر نشدند نظر شورای خلافت را برای عمل نکردن به اصول اسلام بپذیرد و هرگز هم حاضر نشد در زمان زمامداری حاکمیت شخصی مانند معاویه را بپذیرد و با او مداهنه کنند.

«صِبْغَةَ اللَّهِ ۖ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً ۖ وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ؛ رنگ خدا را كه اسلام است، انتخاب كنید و چه كسی رنگش نیكوتر از رنگ خدا است؟ و ما فقط پرستش كنندگان اوییم».
انسان در زندگى خويش بايد رنگى را بپذيرد، امّا در ميان همه رنگ‌ها، رنگ خدايى بهتر است. ناگفته پيدا است كه تا رنگ نژاد و قبيله و هوس ها را كنار نگذاريم، رنگ خدایی بودن را نخواهيم گرفت. همه‌ رنگ‌ها به مرور زمان كم‌رنگ و بى‌رنگ مى‌شود. امّا رنگ خدايى هميشگى و پايدار است. «كُلُّ شَيْ‌ءٍ هالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ» و چه رنگى بهتر از رنگ خدا كه او را عبادت و بندگى کند.
بهترين رنگ آن است كه صفا و بقا داشته و نظر اولياى خدا را به خود جلب كند. همرنگ با فطرت و منطق بوده، مشترى آن خدا، و بهاى آن بهشت باشد. همه‌رنگ‌ها پاك مى‌شوند، قبيله، نژاد و نسب، دير يا زود از بين مى‌روند، ولى آنچه ابدى و باقى است همان رنگ الهى يعنى اخلاص و ايمان است.
آخرین ویرایش
در 1400/2/12 09:57

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
03432222337
کرمان، خیابان امام خمینی کوچه 16، بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج)
پیامک
30001366